Kuidas saata pakki kogukonna/jagatud Picapacist

See juhend sisaldab teavet kogukonna/jagatud pakiautomaadist pakkide saatmise kohta.

PAKI VORMISTAMINE MINU OMNIVAS

Koostöös Omnivaga saab pakke Picapacist saata Omniva pakiautomaadi teenuse hinnaga! 

Paki saatmiseks saab kasutada Minu Omniva keskkonda. Loe edasi, et näha paki saatmise juhiseid samm-sammult. 

Pane tähele: Kuna teenus on uus, siis tegeleme selle parendamisega ning seetõttu lugege järgmiseid juhiseid eriti täpselt. 

Juhised paki saatmiseks: 

  1. Logi sisse Minu Omniva keskkonda.  Kui sul pole Minu Omnivas kasutajat, siis registreeri ennast kasutajaks. Telefoninumbri lisamisel tuvastab süsteem automaatselt, et Sul on Picapac mitme leibkonna pakiautomaat.
  2. Pealehel sisselogimisel küsib Omniva sinu käest, kas soovid, et järeletulemise aadressiks oleks Sinu Picapac. Palun pane sellele “kinnitan”.
       3. Sisesta vajalikud andmed (NB! Jälgi paki saatmisel Picapaci lahtri suuruseid, Minu Omnivas on kuvatud tavalise Omniva pakiautomaadi                 mõõdud + L suuruses pakke ei saa kogukonna Picapacist saata).
 
 Picapac PIN-koodi väljale sisesta 4-kohaline PIN – Oluline! Sisesta reale näiteks 0000, kuna kogukonna/jagatud pakiautomaadi puhul pole 4-kohalist PIN koodi tegelikult vaja!  See on ainult erapakiautomaadi klientide jaoks. Pakiautomaat annab sulle PIN koodi paki ladustamisel. 

Kui Sa ei näe Picapac valikut, siis pole sinu number Omniva süsteemis Picapaciga ühendatud. Palun pöördu meie klienditeeninduse poole klienditeenindus@picapac.ee 

  1. Vajuta “Jätka”
  2. Nüüd näed vormistatud paki andmed. Vii paki saatmine lõpuni valides “jätka“.

   6. Pakk on vormistatud!  Anna pakk esimesel võimalusel kogukonna Picapaci üle, kuna Omniva kullerile läks teavitus korjepaki kohta. Kuller tuleb pakile järele järgmisel tööpäeval!

NB! Pakile tuleb peale kleepida aadresskaart või pakikood käsitsi peale kirjutada.

PAKI KOGUKONNA/JAGATUD PICAPACI ÜLE ANDMINE

  1. Mine pakiautomaadi juurde ja skaneeri automaadil olevat QR koodi.
  2. Vali avanenud veebilehel, et oled “klient”
  3. Skaneeri pakile pandud aadresskaarti või sisesta see käsitsi (Paki saatja telefoninumber peab olema kas kasutaja või lisakasutaja oma)
  4. Avanenud lehel näeb PIN koodi. Sisesta PIN kood automaadil olevale sõrmistikule alustades start nupust ja lõpetades ok nupuga.
  5. Pane pakk avanenud lahtrisse ja sulge lahter.
  6. Pakk on teele pandud!

TEHNILINE ABI

Kui jagatud pakiautomaadiga peaks juhtuma tehniline viperus, siis palume helistada 24/7 töötavale Picapac abiliinile: 6889988 või kirjutada klienditeenindus@picapac.ee Nad oskavad sind aidata telefoniteel ja vajadususel saadavad välja ka patrulli.