Kuidas kasutada Picapac pakiautomaati?

Picapac kodupakiautomaadi kasutamise juhend

See juhend sisaldab teavet Picapac pakiautomaadi kasutamise kohta: kuidas pakid koju tellida, kuidas muuta PIN-koodi ning kuidas saata pakke.

 

PAKIAUTOMAADI KASUTAMINE

 

Picapac pakiautomaadi kasutamine on imelihtne. Peamised asjad mida silmas pidada: kasuta kojuveoks kullerteenust ning sealjuures ei ole oluline, millist kullerteenust kasutad – kõik kullerid saavad pakiautomaati pakke jätta, sest lahtrid on tühjana avatud olekus!

PS! Picapac pakub koostöös Omnivaga võimalust saada kõik e-poest tellitud pakid koju pakiautomaadi teenuse hinnaga. See on Picapaci standardpaketis automaatselt sees või on võimalik lisateenusena juurde osta. 

Pakiautomaat on avatud lahendusega ehk kõik 3 lahtrit on avatud olekus, kui need on tühjad. Nagu mainitud, pääsevad nendele ligi kõik – ka näiteks kliendi tuttav, kes laenatud asja tahab tagastada või naaber, kes maitsvaid hõrgutisi üllatuseks jätta soovib! 

 1. Ostle ükskõik mis e-poes. Kui paki jätab sulle sõber või tuttav, siis hüppa nr 3. punkti juurde.
 2. Pakki koju tellides kasuta Omniva pakiautomaadi tarneviisi. Selleks tuleb pakiautomaatide nimekirjas valida “1. eelistus/Picapac pakiautomaat” ja
  sinu pakk liigub telefoninumbri alusel isiklikku pakiautomaati.
 3. Kuller lisab kaubad pakiautomaati ja sina saad selle kohta sõnumi. Mõndadel juhtudel võib kuller teile helistada ja vajada juhiseid pakiautomaadi kasutamise kohta: palu tal avada kaas, seejärel sobiv lahter, palu pakk tühja lahtrisse panna ning lukustada lahter klõpsuga. “Klõps” aktiveerib SMS teavituse ja lukustab lahtri, seega oluline samm kulleri jaoks!
 4. Ava pakiautomaat ja võta oma pakk välja. Lukustatud lahtri saad avada PIN-koodiga või SMS kaudu. Lahter jäta “avatud” olekusse, et kullerid saaksid sinna ka järgmised pakida lisada!

 

PAKIAUTOMAADI NUMBER JA SÕNUMKÄSKLUSED

 

Pakiautomaadi number on see, millelt tuleb kasutajale sõnum, kui lahtrisse on sisestatud pakk. Sellele samale numbrile SMSi vastu saates saab pakiautomaati ka kaugelt avada ja PIN koodi lähtestada.

Sõnumi sisud ja tähendused:

Open” = Avatakse pakiautoamadi lukustatud lahtri kõik lukud. Selleks, et lahtrid avaneksid, peab olema pakikasti pealmine kaas avatud. Kui pakikasti pealmine kaas on sõnumi saatmise hetkel suletud, siis avanevad lukud järgmisel pakikasti avatamisel.

Pakiautomaadi PIN koodide reset” = Pakiautomaadi restart ehk kõik koodid kustutatakse. Saatmiskoode enam ei ole ja peamine pin on 0000. 

 

PIN-KOODI MUUTMINE JA TAASTAMINE

 

Algseadistuse PIN-kood on 0000, kuid muuda see võimalikult kiiresti ära, et keegi PIN-koodi arvamise teel sinu lahtreid avada ei saaks!

 1. Vajuta PIN-padil „#“ ja sisesta kehtiv PIN-kood (peale paigaldust, kontrolleri vahetust või peale restarti on koodiks 0000). 
 2. Peale kolme lühikest helisignaali tuleb sisestada uus 4-kohaline PIN-kood. 
 3. Seejärel teeb pakikast veel ühe helisignaali ja PIN-kood ongi muudetud.

Saates omaniku telefonilt pakiautomaadile sõnum sisuga “Pin” muudetakse pakikasti PIN-kood algseadistuseks ehk 0000. 

 

LAHTRITE AVAMINE

4-kohalise unikaalse PIN-koodi sisestamisel avanevad lahtrid automaatselt. Nii saavad lahtreid avada kõik, kes PIN-koodi teavad. 

 

KAUGELT PAKIAUTOMAADI LAHTRITE AVAMINE

Saates omaniku telefonilt sõnum pakiautomaadile sisuga “Open” avatakse pakikasti kõik lukud. Kaugelt avamist saab teostada vaid omaniku telefonilt. Omaniku telefoninumber on salvestatud tarkvarasse, et tagada turvaline pakkide üleandmine. Selleks, et lahtrid avaneksid, peab olema pakikasti pealmine kaas avatud. Kui pakikasti pealmine kaas on sõnumi saatmise hetkel suletud, siis avanevad lukud järgmisel pakikasti avatamisel. Sõnumit hoitakse vähemalt 2 päeva.

 

SÕNUMIGA TEAVITUS

Kui kuller või mõni teine paki toonud isik toob paki, siis lukustab lahter ja saadetakse koheselt omanikule teavitus SMS-iga. Samuti on juures info millise suurusega lahtris on pakk (XS, M, või L). Näide sõnumist: “L. Delivery.”

 

AKU KESTVUS

Aku kestab keskmise kasutuse korral vähemalt aasta. Picapac teenuse hinna sees on ka kord aastas aku vahetus, et kasutaja ei peaks selle pärast muretsema. Jälgime akut kaughalduse teel ja tuleme tühjaks saades seda kohe vahetama. 

 

PAKKIDE SAATMINE

Lisateenusena on võimalik Picapac pakiautomaadi kaudu ka pakke saata ja seda, kui sind ennast näiteks kodus pole (standardpaketis on see teenus automaatselt sees). Selleks tuleb kutsuda kuller koju ja panna pakiautomaadil saadetise lahtrile oma kood, mille kaudu kuller või sõber paki kätte saab. Eraldi koodi teatud lahtrile saab panna nii:

 1. Vajuta PIN-koodi tahvlil tärni, mille järel teeb nutipostkast 2 piiksu.
 2. Sisesta see sama 4-kohaline kood, mille sa kullerfirmale kirjutasid.
 3. Nüüd teeb pakiautomaat 3 piiksu.
 4. Vali paki jaoks sobiv lahter, pane pakk lahtrisse sisse ja lukusta lahter.
 5. Sina saad õigesti toimimise kohta ka kinnitussõnumi (näide sõnumist:”Sending parcel from box: L. Pin code: 1111”).

Seejärel saab kuller selle sama koodiga lahtri avada ja paki toimetada sihtkohta. Sina saad veel viimase SMSi, kui kuller 4-kohalist PIN-koodi kasutanud on (näide sõnumist:”Courier has taken parcel from box: L”).

Lahtrile pandud PIN-kood jääb sellele seni, kuni lahtrile uus PIN kood seadistatakse, üldkoodi muudetakse või lähtestatakse. Kõik lahtri koodid kui ka üldkoodi saab muuta:

PIN-tahvlilt

1. Vajutades “#”

2. Sisesta kehtiv üldkood

3. Pane uus või sama vana üldkood.

4. Nüüd on kõikidelt lahtritelt kood kadunud ja üldkoodiks see, mille viimasena sisestasid.

SÕNUMIGA

Saates omaniku telefonilt sõnumi sisuga “Pin” muudetakse pakikasti PIN-kood algseadistuseks ehk 0000. 

 

TEHNILINE ABI

 

Kui pakiautomaadiga peaks juhtuma tehniline viperus, siis palume helistada 24/7 töötavale tehnilisele abiliinile: 6889988 või kirjutada klienditeenindus@picapac.ee Nad oskavad aidata sind nii telefoniteel ja vajadusel saadavad välja ka patrulli.

 

Viimased uudised

Uudiskiri

Liitu meie uudiskirja listiga ja saad võimaluse proovida Picapac isiklikku pakiautomaati 3 kuud!

Selleks täida kõrvalolev vorm ja saadame sulle meili peale sooduskoodi!

E-post

Nimi